Відкрити меню

Станції управління насосами ЕЦВ

Станція управління і захисту електронасоса

СТАНЦІЇ УПРАВЛІННЯ НАСОСИ ЕЦВЯк i будь-яке технічний пристрій, електро-насос потребує станції, яка створює йому умови нормальної роботи, захищає насос від аварійних ситуацій, зменшує значно витрати на ремонт і відновлення працездатності, продовжує в рази час роботи насосного агрегату.

Станція управління і захисту входить в обов’язковий комплект до насоса ЕЦВ, і організації, які продають електро-насоси несуть гарантійні зобов’язання тільки за умови включення електро-насоса через станцію захисту і управління. Розглянемо типові ситуації виникають при експлуатації електронасоса.

На жаль, особливо в сільській місцевості, нерівномірне навантаження на 3-х фазну мережу призводить до значного падіння напруги на одній фазі і підвищенню на інший – так званий перекіс фаз. Це добре видно при підключенні лампочки, на одній фазі лампочка слабо світиться, а на інший так яскраво, що часто перегорає. У домашніх умовах ми можемо вирішити цю проблему за допомогою стабілізатора або підключенням свого будинку на іншу фазу.

Проблема ускладнюється тим, що насос як правило має 3-х фазний двигун і велику потужність, стабілізатор для нього дуже дорогий і недоступний. При перекосі фаз, різко змінюється і струм споживання насосом, викликає перегрів одних обмоток електродвигуна і падіння потужності на інших. На будь-якій станції захисту і управління незалежно від типу і потужності встановлений автоматичний вимикач захищає електронасос від небезпечного підвищення робочого струму, електродвигуна, буває ще електронна струмовий захист.

● Найважливіше – це правило підібраний автоматичний вимикач на дану потужність електродвигуна, а також правильно відрегульована електронний захист. Захист повинна спрацьовувати і відключати електродвигун при тривалому підвищенні робочого струму на 20-30о / о, і тільки в цьому випадку ваш електродвигун пропрацює максимально довго і не згорить.

● Часта помилка тут в тому, що споживачі, встановлюють автоматичний вимикач або станцію набагато більшої потужності ніж електро насос і тому захисту не відбувається, електродвигун згорає і вимагає дорого стоїть перемотування. До цього додаються трудовитрати по підйому і опускання Насос в свердловину.

● Наступна небезпека для електродвигуна насоса, пропажа однієї з З-х фаз живлячої напруги, при цьому працюючи на 2-х фазах електродвигун сильно перегрівається і згорає.

Для захисту від цього встановлюються реле обриву фаз яке в автоматичному режимі відключає електро-насос і включає його при появі нормального електроживлення. Це ж реле рятує електро-насос від перефазіровкі, коли двигун починає обертатися в інший бік і руйнує насосну частину.

Мушу зауважити, що найпростіше рішення цієї проблеми не допомагають (застосування 3-х пускачів для контролю напруги), тому що опір обмоток електродвигуна насоса мало, пускачі не реагують на втрату однієї фази.

Чергова проблема електродвигуна насоса – зниження опору ізоляції обмотки в результаті тривалого нагрівання механічних пошкоджень від домішок у воді. При цьому електроенергія марно «стікає» на воді, насос споживає багато електроенергії, що невигідно при звичайній або навіть заниженою подачі води. Більш того, при подальшому зниженні ізоляції обмоток, електродвигун згорає.

У багатьох станціях насосів ЕЦВ передбачений захист від цієї проблеми сигналізацією або відключенням. При цьому можна підняти електро-насос, оглянути обмотку і поліпшити ізоляцію, що б електродвигун міг ще тривалий час працювати. При установці зануреного насоса в свердловину необхідно враховувати статичний, динамічний рівень і дебет свердловини.

Захист від «сухого холоду»

Буває, що електро-насос завищеною потужності і подачі води вихоплює воду зі свердловини і працює без води. Конструктивно глибинні насоси ЕЦВ виготовлені так, що їх підшипники, які змащуються водою, без води швидко руйнуються, насос заклинює і електродвигун без належного захисту згорає.

Для захисту насоса ЕЦВ від «сухого ходу», на падаючу воду в трубі вище насоса встановлюється датчик «сухого року», провід від якого закріплюється по всій довжині труби до станції. При відсутності води датчик сухого ходу подає сигнал на станцію ТК і відключає насос.

Ми розглянули захисні функції станції управління

Здатність управління здійснюється станцією в зручності користування насосом, економії електроенергії, автоматичному чи напівавтоматичному режимі управління, а також дистанційному управлінні. Управління в автоматичному режимі за допомогою датчиків рівня води встановлених в башті Рожновського або в резервуарі, датчиків тиску, значно економить споживання електроенергії.

Застосування добових або тижневих реле часу дозволяє також економно використовувати воду і електроенергію. Датчики рівня стоять на небезпечній висоті і обмежено працюють взимку через обмерзання, тому частіше стали встановлювати датчики тиску, які встановлюються прямо на трубопроводі.

З огляду на механічну недовговічність і слабкість контактів електро-контактних манометрів промисловість стала випускати всілякі регулятори тиску прямої дії, більш довговічні і безвідмовні. Коли свердловина і насос знаходяться на значній відстані від селища і складно обслуговувати і управляти насосом на допомогу приходить дистанційне правління по радіоканалу як складне, так і більш просте.

Випускаються виробниками станції управління і захисту поступово вдосконалюються, спрощуються і ускладнюються в залежності від необхідності, функцій і ціни. Сучасні станції використовують частотні перетворювачі і плавно змінюють швидкість обертання ротора електродвигуна, а значить і подачу води і споживання електроенергії в залежності від тиску в гідросистемі. Це значно збільшує економію електроенергії і збільшує час експлуатації насосного агрегату в кілька разів.

На жаль, такі станції досить дороги, але для великих селищ і гідросистеми великої довжини, економічно швидко окупаються. Економія досягається і за рахунок зменшення поривів трубопроводу, тому що тиск створюється плавно.

На закінчення хочу сказати, що персонал, який обслуговує електро-насосний агрегат і станцію до нього, повинен бути навчений елементарним знанням в електротехніці і механіці (досить навіть шкільного курсу або технічного училища), знати техніку безпечної роботи. А так же мати найнеобхідніший інструмент і вимірювальні прилади (тестер і мегаметр, струмовимірювальні кліщі).

В теперішньому часі виробники пропонують всілякі станції управління і захисту насосів ЕЦВ, від найскладніших і дорогих до простих і легких в обслуговуванні, недорогих, що мають лише найнеобхідніші захисні функції. Важливо зрозуміти, що застосування електро-насосів без станції захисту і управління веде до швидкої поломки, виходу з ладу електро-насоса, витрат на його підйом, ремонт і відсутності води в населеному пункті.

Завжди в наявності на складі в Бердянську

Станції управління ТК 112/1 від 2,5 до 11 кВт; ТК 112/2 від 4,5 до 22 кВт; ТК 112/3 від 8,5 до 32 кВт; ТК 112/4 від 22 до 55 квт; датчики верхній + нижній, рівень зі штангою, датчики сухого ходу.

Купити станцію ТК можна у нас на сайті nasosy.zp.ua з безкоштовною доставкою по Україні!

Зателефонуйте нам! +38 (066) 430-73-40 (Viber); +38 (097) 279-03-98 (Моб)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Насосы ЭЦВ, кабель ВПП, провод обмоточный, станции управления, запчасти к насосам. Copyright © 2016-2020.
Все права защищены международным законодательством. Копирование и перепечатка материалов запрещены и преследуются по закону.
Купить насосы ЭЦВ со склада в Бердянске: Nasosy.zp.ua, доставка по всей Украине